برگزیده ها
1395/2/27 دوشنبه
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند: به زودی برای استقرار ایستگاه انتقال خون در دانشگاه اقدام خواهیم کرد (تاریخ درج خبر: 27/2/95)
( به همراه گزارش تصویری از مانور امداد و نجات )

.


مانور بزرگ امداد و نجات جمعیت هلال احمر در روز یکشنبه 26/2/95 با همکاری کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور مرکز دماوند و با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و مدیران دانشگاه برگزار شد.


دکتر مهدی یداللهی، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند در جریان این مانور اظهار داشت: کانون دانشجویی هلال احمر این مرکز درسال 83 راه اندازی شد و از اولین کانونهای دانشجویی راه اندازی شده درشرق استان تهران است.


یدالهی همچنین افزود؛ درحال حاضر کانون هلال احمر این مرکز با دارا بودن حدود صد و پنجاه عضو یکی از فعالترین کانون های دانشجویی است. برگزاری دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته کمک های اولیه و امداد و نجات، برگزاری همایش های پیاده روی و کوهنوردی، برپایی ایستگاه سلامت و تست سلامت، حضور در مسابقات ورزشی دانشگاه در منطقه و استان، برپایی چادر عضوگیری در حاشیه جشن ورودیهای جدید از جمله خدمات و فعالیتهای این کانون می باشد.

مهدی یدالهی درگفت وگو با روابط عمومی دانشگاه عنوان کرد: با مصوبه شورای فرهنگی به زودی ایستگاه انتقال خون را در دانشگاه برپا خواهیم کرد. برنامه ریزی انجام شده به گونه ای خواهد بود که به صورت دوره ای این ایستگاه مسقر گردد و ورود برای عموم آزاد خواهد بود. بدیهی است اطلاع رسانی لازم دراین خصوص انجام خواهد گرفت تا هم دانشجویان و هم اقشار مختلف مردم بتوانند در این حرکت خداپسندانه مشارکت نمایند.

دکتر یدالهی خاطر نشان کرد: طبق مصوبه ای که درشورای فرهنگی مرکز در ابتدای سال گذرانده شد مقرر گردید که دوره های آموزشی کمک های اولیه و امداد و نجات توسط کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه باهمکاری جمعیت هلال احمر دماوند به صورت متمرکز در دانشگاه پیام نور استان تهران با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان آن برگزار گردد.

وی گفت: باعنایت به موقعیت جغرافیایی شهرستان دماوند و وجود گسل مرکزی زلزله در این شهرستان، و همچنین بروز سیلاب و اینکه بستر وقوع بلاهای طبیعی درشهرستان آماده است، لزوم برگزاری این دوره های آموزشی را بیش از پیش احساس می شود.

گفتنی است دکتر یداللهی، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند از سال 1392 رئیس هیات اجرایی جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان در استان کرمان بوده است.گزارش تصویری مانور را در ذیل مشاهده می کنید:
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ